Spowodował kolizje z radiowozem

Spowodował kolizje z radiowozem

16 września, 2021 0 przez monika

Policjanci legionowskiej drogówki namierzyli osobowego fiata, którego kierujący przekroczył prędkość o 55 km/h na obszarze zabudowanym. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca zaczął gwałtownie hamować, szybko zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać jadąc pod prąd. Podczas pościgu spowodował kolizje z oznakowanym radiowozem. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. 31- latek za przewinienia odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze drogówki z legionowskiej komendy, w trakcie pomiaru prędkości jazdy w miejscowości Michałów Reginów, namierzyli osobowego fiata. Kierujący przekroczył prędkość o 55 km/h na obszarze zabudowanym. Kierowca w chwili, gdy zauważył radiowóz zaczął gwałtownie hamować, następnie zawrócił i zaczął uciekać jadąc pod prąd. Mundurowi natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Ponadto w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na ul. Zegrzyńskiej w Legionowie, gdzie uciekający kierowca spowodował kolizję z oznakowanym radiowozem. Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec Warszawy. Jak się okazało był nietrzeźwy, a badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli, jazdy pod wpływem alkoholu, spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym, przekroczenia prędkości, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej,  jazdy pod prąd, niestosowania się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza a także za jazdę wzdłuż po chodniku dla pieszych.

Jak ustalono 31 latek miał już zabrany dokument prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

źródło: kpplegionowo