Święto Gminy Wieliszew 2021!

Święto Gminy Wieliszew 2021!

7 września, 2021 0 przez monika

Po prawie dwuletniej, pandemicznej przerwie 12 września uda nam się ponownie zebrać. Wspólnie wśród lokalnej społeczności będziemy celebrować Święto Gminy Wieliszew.

Dmuchańce, konkursy z nagrodami, teatrzyk dla dzieci na scenie, przejażdżka gokardami, animacje i warsztaty ekologiczne, bieg po zdrowie. To tylko niektóre z niespodzianek jakie czekają na dzieci. Zarówno młodsi jak i starsi na pewno będą zachwyceni pysznym, lokalnym jedzeniem, które na tę okazje przygotują sołectwa.

W zdrowe produkty będzie można się zaopatrzyć na stoiskach ze zdrową żywnością, a lokalni artyści podzielą się swoim rękodziełem. 

W tym roku lokalne wydarzenie mocno związane będzie z ochroną środowiska i zdrowym stylem życia. Piknik ekologiczny „Twój piec-nasze powietrze” to element projektu międzygminnego. Profesjonalni animatorzy na 10 stoiskach w przyjemny sposób pokażą wszystkim, jak wymienić piec i jak zadbać o środowisko.

Na scenie poza teatrem dla dzieci wystąpi Zespół Tańca Ludowego “Promyki” i lokalne zespoły muzyczne. Następnie przekażą muzyczną pałeczkę Kapeli Zbuckiej, która zaprosi zgromadzonych na prawdziwą potańcówkę w rytm swoich przebojów. 

O 19:30 rozgrzaną i rozśpiewaną publiczność przywita Grzegorz Hyży a o 21:00 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru Ewa Farna.

Całość uwieczni pokaz laserów, które zamiast sztucznych ogni rozbłysną na niebie.

źródło: gmina wieliszew