Nie żyje były wicepremier i marszałek, mieszkaniec Jabłonny Roman Malinowski

Nie żyje były wicepremier i marszałek, mieszkaniec Jabłonny Roman Malinowski

1 września, 2021 0 przez Dino19833

Nie żyje były wicepremier i marszałek Sejmu Roman Malinowski. Polityk związany był z PSL, a wcześniej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym. Zmarł w wieku 86 lat, a o jego śmierci na profilach społecznościowych poinformował obecny prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Roman Malinowski swego czasu znany był wszystkim Polakom. Polityk pełnił funkcję wicepremiera i marszałka Sejmu. Był też ministrem przemysłu spożywczego i skupu oraz posłem 3 kadencji w czasach PRL.

O śmierci byłego wicepremiera poinformował na swoim profilu na Facebooku obecny prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. . Wszyscy współczują teraz jego rodzinie.

Zmarł Roman Malinowski, architekt koalicji z Solidarnością, która zbudowała fundamenty pod rząd Tadeusza Mazowieckiego. Od zawsze związany z ruchem ludowym, był marszałkiem Sejmu, posłem, ministrem i wicepremierem. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje

– Kosiniak-Kamysz.

Roman Malinowski miał długą i ciekawą karierę polityczną. Poza obejmowaniem stanowiska wicepremiera i marszałka Sejmu był ministrem przemysłu spożywczego i skupu, a w latach 1976–1989 pełnił mandat posła PRL w czasie VII, VIII i IX kadencji Sejmu.

Wicepremier pochodził z Białegostoku, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i średniej. Roman Malinowski studia zaś kończył na Wydziale Rolnym Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.