Kolejne obywatelskie zatrzymanie w powiecie

Kolejne obywatelskie zatrzymanie w powiecie

18 sierpnia, 2021 0 przez monika

Policjanci z Nieporętu zatrzymali 21-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna w organizmie miał 2 promile alkoholu, kiedy wsiadł za kierownicę swojego bmw. Został zatrzymany po tym, jak świadek zwrócił uwagę na sposób jego jazdy. To kolejny przykład, który pokazuje że nie godzimy się na niebezpieczeństwo jakie stwarzają nietrzeźwi kierowcy.

Wczoraj po godzinie 16 dyżurny komisariatu w Nieporęcie odebrał anonimowe zgłoszenie o tym, że w kierunku Beniaminowa ma jechać nietrzeźwy kierowca. Informacja wpłynęła od innego uczestnika ruchu drogowego, którego zaniepokoił sposób jazdy użytkownika bmw.

We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Sprawdzili ulice, którymi mógł się poruszać opisany w zgłoszeniu pojazd. Zauważyli go na jednej z ulic i zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 21-latek. Mężczyzna był podenerwowany i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie miał 2 promile alkoholu.

Teraz mieszkaniec Warszawy odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy mu kluczyki. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie, a nawet życie.

źródło: kpplegionowo