Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców

Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców

27 lipca, 2021 0 przez Dino19833

Przed sądem stanie dwóch mężczyzn, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wsiąść za kierownicę i wyruszyć w drogę nie zważając na to jak poważne zagrożenie stanowią. 40 i 51-latek mieli w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci apelują i przypominają, że pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

W sobotę na terenie Legionowa policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany chwilę przed godziną 12 na ulicy Ogrodowej. Mundurowi podczas kontroli drogowej wyczuli woń alkoholu od kierującego nissanem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-letniego mieszkańca powiatu suwalskiego 1,84 promila alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce policjantów tuż przed północą na ulicy Siwińskiego. Mundurowi zaniepokojeni stylem jazdy kierowcy volvo zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało 50-latek siedzący za kierownicą był nietrzeźwy. Mieszkaniec powiatu legionowskiego miał w organizmie 1,74 promila alkoholu.

Teraz obaj mężczyźni za swoja lekkomyślność odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

źródło: KPP Legionowo