Areszt za kradzież z włamaniem i wymuszenie

Areszt za kradzież z włamaniem i wymuszenie

23 kwietnia, 2021 0 przez Dino19833

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 26-letniego mężczyzny. Jest on podejrzany o kradzież z włamaniem oraz wymuszanie pieniędzy od swoich rodziców. Policjanci zatrzymali mężczyznę chwilę po otrzymaniu informacji o przestępstwie. Teraz mieszkańcowi powiatu legionowskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę do dyżurnego z Serocka wpłynęło zgłoszenie dotyczące wymuszania pieniędzy. Jak ustalili funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi, to ich 26-letni syn od ponad miesiąca grożąc pobiciem i spaleniem samochodu wymuszał od nich różne kwoty pieniędzy, które przeznaczał na alkohol. Jak się okazało mężczyzna ten włamał się również do budynku gospodarczego, skąd zabrał elektronarzędzia o wartości blisko 500 złotych.

Chwilę po otrzymaniu informacji o popełnieniu przestępstwa, policjanci zatrzymali 26-latka w okolicy domu rodziców. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży w włamaniem oraz wymuszenia rozbójniczego. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzny i decyzją Sadu rejonowego w Legionowie został on aresztowany na trzy miesiące.

źródło: KPP Legionowo