Wywiad: Magiczne prezenty.  Rozmawiamy z Panią Katarzyną Milewską-Świeżak – twórczynią rękodzieła

Wywiad: Magiczne prezenty. Rozmawiamy z Panią Katarzyną Milewską-Świeżak – twórczynią rękodzieła

11 grudnia, 2020 0 przez Dino19833

Święta to magiczny czas, każdego z naszych najbliższych chcemy obdarować wyjątkowym prezentem. Gdzie szukać i co to może być??

Prace handmade tworzą ludzie, którzy mają talent w swoich rękach, są artystami, utalentowanymi marzycielami, którzy wyrażają się poprzez swoje niepowtarzalne prace handmade, design, sztukę, modę. Coraz częściej nasze serca zdobywają, rzeczy oryginalne i unikatowe.

Twórczyni handmade, sztuki, mody, designu, wyjątkowa kobieta – bo o niej mowa, tworzy coś znacznie ważniejszego niż tylko ozdoby dla kobiet.

Chcielibyśmy przedstawić Katarzynę wszystkim sympatykom ręcznie wykonanej twórczości.

Info-Region: Dlaczego zaczęłam robić, to co robię?

Katarzyna Milewska–Świeżak: Zaczęłam tworzyć ponieważ od zawsze fascynowali mnie artyści,  twórczość i wszystko co z tym związane . Dlatego również skończyłam dwie szkoły artystyczne. Od dziecka o tym marzyłam.

Lubię piękno,  piękne rzeczy. Postanowiłam że będę się tak twórczo spełniać i wyrażać.

Bo moja twórczość to kawałek moich emocji i mojej duszy.

IR: Co mnie wyróżnia? Serca klientów zdobywam m.in. dlatego, że…

KMŚ: Wyraża mnie perfekcjonizm, detale, określony styl. Styl który jest zmienny zgodny z moimi uczuciami ale zawsze widać tam KMŚ. Klientki mówią mi , że jak widzą u kogoś moje broszki/produkty to od razu wiedzą,  że to moje dzieło. Serca klientów zdobywam ciepłą i serdeczną relacją z nimi, zawsze traktuje każdego tak jak sama chciała bym być potraktowana. Również sposobem zapakowania, dbałością o szczegóły,  indywidualnością zamówienia. Klientka może wybrać kolor, guzik, możemy ustalić razem większość szczegółów. Wyróżnia mnie/ moje produkty oryginalność, każda broszka jest inna, nie powtarzam egzemplarzy, mogą być podobne ale nigdy takie same.

IR: Kim są moje klientki i co mogę o nich powiedzieć??

KMŚ: Moje klientki to kobiety lubiące piękno i wyjątkowe, nietuzinkowe produkty. Są to kobiety z różnych dziedzin życia,  nauczycielki, prawniczki, mamy, lekarki, również inne rękodzielniczki. Tak naprawdę każda kobieta, to osoby które potrafią docenić piękno. Mam swoje stałe klientki ale bardzo mnie cieszy każda nowa klientka/ klient, ponieważ czasem zamawiają u mnie panowie.

IR: Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie…

KMŚ: Że w życiu najważniejsze jest zdrowie, rodzina, że w pędzie życia czasem nie wychwytujemy magicznych momentów.  Że każdą chwilą trzeba się cieszyć.  Teraz jeszcze bardziej doceniam to co mam,  ludzi którzy mnie otaczają, ciepło które dajemy sobie na wzajem. Cieszę się że mam zdolności artystyczne bo dzięki nim mogę utylizować emocje, podnieść sobie energię.  Uciekam w mój mały świat twórczości co bardzo mi pomaga a później dziele się nim ze światem.

IR: Kiedy tworzę najwięcej satysfakcji sprawia mi…

KMŚ: Najwięcej satysfakcji sprawia mi zadowolenie i radość moich klientów. To jak przesyłają mi zdjęcia kiedy już założą Broszkę i piszą bardzo miłe słowa. To największa gratyfikacja dla twórcy.

Zdarzyło się, że jak tworzyłam nową kolekcję to klientki na Kiermaszu Artystycznym nie kupowały broszek z tej kolekcji. Ale prawie każda brała do ręki te broszki i zachwycała się.  To jest dla mnie jak najlepsza nagroda, ponieważ mój nowy pomysł jest doceniony. Jestem wtedy przeszczęśliwa.

IR: Skąd przychodzą, jak się rodzą Pani inspirację, i czy zdarza się, że ich brakuje?

KMŚ: Inspirują mnie artyści, moi bliscy, sztuka, kino , muzyka, kultura, Frida Kahlo a przede wszystkim ludzie, natura i otaczający świat. Kreatywność to mój sposób na życie. Dzięki moim “małym dziełom” mogę wam pokazać kawałek mojego świata, skrawek swojej duszy. Czasem mam chwilę wytchnienia i wtedy inspiracje są mniej widoczne.  To wynika z potrzeby odpoczynku. Gdy naładuje baterię,  inspirację powracają z jeszcze większą siłą.

IR: Dlaczego warto postawić na zakup hand-made?

KMŚ: Ponieważ są to niepowtarzalne produkty, często pojedyncze egzemplarze.  W Hand-made widać dusze, charaktery ich twórców,  to jest ich wielogodzinny czas, ich pasja, marzenia. Te produkty mają duszę,  są wyjątkowe, są rozpoznawalne. Ja kupuje w większości u rękodzielników ponieważ chcę obdarować bliskich mi ludzi wyjątkowymi prezentami które będą dopasowane stylem do nich. A przede wszystkim będą magiczne.

Bardzo dziękujemy za rozmowę Pani Katarzynie Milewskiej – Świeżak z KMŚ.

fb/Kms.KatarzynaMS