Bezpłatne wirtualne spacery po Warszawie

Bezpłatne wirtualne spacery po Warszawie

5 listopada, 2020 0 przez Dino19833

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych “Złota Kaczka” zaprasza osoby niepełnosprawne z terenu Mazowsza do udziału w “Wirtualnych spacerach po Warszawie!”

Spacery online są ilustrowane (archiwalne zdjęcia, stare mapy, w przypadku dzieci – komiksy) i interaktywne (uczestnicy – osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, mogą rozmawiać z przewodnikiem i zadawać pytania, uzyskując od razu odpowiedzi).

Odwiedzane podczas godzinnych spacerów online miejsca są dobrane pod względem dostępności i atrakcyjności wirtualnej. Wirtualne wycieczki umożliwiają zwiedzanie Warszawy i poznanie jej historii oraz teraźniejszości.

Wykorzystywany jest program Microsoft Teams, umożliwiający “wirtualne spacerowanie” w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach publicznych. Każdy uczestnik (indywidualnie lub jako grupa) łączy się z przewodnikiem ze swojego komputera, smartfona lub tabletu niemal “jednym kliknięciem” poprzez wysłany wcześniej przez organizatora link. Komunikacja może odbywać się od strony uczestnika wyłącznie za pomocą czatu. Spotkanie umożliwia łączność audio i wideo z przewodnikiem (czyli słuchanie opowieści i oglądanie, a także rozmowę z innymi uczestnikami – niemal tak, jak na spacerze rzeczywistym).

Tematy spacerów online: 1. “Trakt Królewski”, 2. “Stare Miasto”, 3. “Nowe Miasto”, 4. “Łazienki Królewskie”. Zapraszamy.